fbpx

Profile artystów tworzących muzykę uzdrawiającą, poszerzającą świadomość i podnoszącą wibracje.

Albumy w wersji płytowej i elektronicznej znajdują się w zakładce “sklep”

 

Karolina

 

Posiada wykształcenie muzyczno-terapeutyczne. W 2005 roku ukończyła szkołę muzyczną, a w kolejnych latach kontynuowała naukę z zakresu bioenergoterapii i leczenia dźwiękiem (muzykoterapii dogłębnej komórkowej). Podczas podróży do Amazonii otrzymała od starszyzny Shipibo imię tłumaczone jako “Radosna”. Pracowała również z plemionami Kechua, a tradycyjne pieśni poznała u boku uzdrowicieli, artystów: Don Jose Campos, Herberta Quinteros i Tito La Rosa. Prowadzi terapie oparte na wykorzystaniu kamertonów anielskich, C-dur, OT64 i mineralnych, śpiewa i gra na instrumentach wielu instrumentach, w tym głównie etnicznych. Wykonuje sesje z użyciem królewskiej harfy anielskiej. Obecnie maluje obrazy, tworzy muzykę i rękodzieła indiańskie.

Jarosław

 

Artysta sztuki uzdrawiających pieśni, terapii opartych na pracy z dźwiękiem, medytacji i wykorzystaniu fenomenu neuroplastyczności w procesie samouzdrawiania. Od 2013 roku prowadzi warsztaty, konsultacje grupowe oraz indywidualne. W pracy wykorzystuje pieśni icaro, instrumenty strunowe (gitarę, peruwiańskie charango) oraz etniczne (misy, gongi, koshi, surbahar, flety szamańskie, bębny, djembe, didgeridoo, chacapy). Jest twórcą projektów muzycznych AyaCieKocham i CuraSana, a także autorem blogów i artykułów o tematyce samouzdrawiania. Maluje obrazy, komponuje muzykę i pisze teksty piosenek.

www: curasana.pl

email: jaroslawkordys@gmail.com

 

Dariusz Kaliszuk

 

Darek jest z wykształcenia perkusistą, nauczycielem, prowadzi zajęcia ze studentami, gra w kilku projektach muzycznych. Jego pasją jest tworzenie muzyki, jako członek naszego zespołu “CuraSana” od kilku lat zajmuje się masteringiem, mixem i aranżacją utworów.

Oferuje również usługi muzyczne, naukę i wysokiej jakości nagrania relaksacyjno-edukacyjne.

www: dkmusic.pl

email: kaliszukdariusz@gmail.com 

Rita Raga

Wokalistka, producent muzyczny, DJ, multiinstrumentalistka. Tworzy i wykonuje szeroko pojętą elektronikę (inspiracje muzyką house i trance przeplatają się z etno czy dream popem) w formie tzw. solo act (wokal, gitara, klawisz, perkusjonalia i elektronika) lub DJ setów połączonych z wokalem i instrumentami na żywo. Istotna jest dla niej warstwa tekstowa – emocjonalna, refleksyjna, czasem filozoficzna. Ponadto prowadzi warsztaty z otwierania głosu oraz śpiewania mantr.

Autorka piosenek i gitarzystka w kapeli soft rock.  W trakcie edukacji w Studium Wokalno-Baletowym przy Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz biorąc udział w licznych warsztatach i zajęciach indywidualnych, uczyła się zarówno śpiewu klasycznego, rozrywkowego i białego; baletu oraz tańca folkowego, a także bengalskich tańców folkowych i klasycznego indyjskiego tańca Odissi jako członkini zespołu indyjskiego Taal. W roku 2011 zaczęła nagrywać wokale dla producentów chill, progressive i trance, w tym samym czasie ucząc się DJingu. W 2019 nakładem Synchronos Recordings wydany został album Mystic Melodies. W 2020 wydała kilka utworów na kompilacjach oraz EPkę w Altar Records, zawierającą remixy autorstwa uznanych artystów gatunku: Cabeiri i Red Sun Rising.

Rita koncertuje i występuje na festiwalach w całej Polsce (np. Slot Art Festival, Uroczysko, Egodrop), a także w Czechach (Ufo Bufo, Funny Moon) i w Niemczech (Odysee Berlin), Japonii. Utwory notowane były na Beatport Charts oraz w plebiscycie radiowej Czwórki.

 

Puka Red Charango

 

Puka pochodzi z Peru, krainy Imperium Inków. Jest multiinstrumentalistą, mistrzowski poziom charango, oraz flety, gitara, fletnie peruwiańskie i wiele innych. Od dzieciństwa odwiedzał święte obszary kultury Pre-Inków, ludu Wanka, a także starożytne centra ceremonialne. W ten sposób zawsze próbował nawiązać kontakt ze śladami swoich przodków poprzez dziadków, którzy uczyli go andyjskiej filozofii. Puka szerzy peruwiańską kulturę i muzykę wśród nowych odbiorców w Azji i Europie oraz współpracuje z najbardziej znanymi artystami kultury peruwiańskiej. Przez kilka lat pracował w dżungli, gdzie u boku wybinych uzdrowicieli uczył się Icaros (amazońskich pieśni uzdrawiających). Brał udział w nagraniach albumu Curasana “Bird”. 

 

 

 

 

Robert Komisarek

 

Twórca albumu “Drzwi Dwoje”  (folk, poezja śpiewana).

Robert posiada wykształcenie pedagogiczne w kierunku korekty osobowości. Od wielu lat zajmuje się bioenergonauką i polem energetycznym człowieka. Jest również wykwalifikowanym instruktorem sztuk walki oraz pasjonatem gitary.

Album muzyczny “Drzwi Dwoje” dostępny na stronie sklep.curasana.pl

 

 

Krzysztof Lottig

SOUNDLOVE MEDICINE

 

Muzyk, artysta leczenia dźwiękiem muzykoterapia dogłębna komórkowa. Pracuje m.in na instrumentach hang , didgeridoo, gongach, misach tybetańskich czy czakralnych  misach kryształowych , kamertonach.

Prowadzi koncerty w Europie – sesje relaksacyjno-medytacyjne łącząc praktyki szamańskie z muzykoterapią, aromaterapią, litoterapią, chromoterapią oraz pracą energetyczną.

Autor pięciu albumów / więcej na ► sklep.curasnana.pl

Współtwórca projektu muzycznego SoundLoveMedicine i Vishuddha Project 

Album www: https://www.soundlovemedicine.pl/

 

Zeger Vandenbussche

 

Jako doświadczony w artysta muzyki jazzowej i improwizacyjnej Zeger wiele lat podróżował po świecie w poszukiwaniu duchowych jej korzeni. Zgłębiał wiedzę na temat leczniczych właściwości dźwięku i muzyki są wykorzystywanych w tradycjach muzyki sakralnej na całym świecie. Jego utwory zaczęły przenikać na ścieżkę duchową.

Koncert z Zegerem jest bramą do ciszy. Za pomocą instrumentów dętych, gitary, kontrabasu, głosu i indyjskiego harmonium. Zeger pomaga słuchaczom podróżować w głąb i dostosowywać się do ich najgłębszej istoty. Odtwarzanie i słuchanie muzyki staje się formą medytacji, podróżą przez subtelniejsze królestwa ducha w głąb naszej istoty.

 

Krzysztof Mucha

 

Bajarz spod Zamku (Raegge/Hiphop).

Artysta śpiewa o różnych technologiach wspierających rozwój na duchowej ścieżce. Porusza takie tematy jak: – Rośliny Mocy – Joga Kundalini – Świadome Jedzenie – Ceremonie Kambo. Dostrzega to, że szczypta humoru jest tym, co chroni nas przed pułapką nowej tożsamości, zbytnim utożsamianiem się z duchowym rozwojem i nazbyt poważnym jego traktowaniem. W końcu nasze życie tutaj jest idealnie zaprojektowaną ciekawą Bają.

Album muzyczny “Noi taka bAya” dostępny na stronie sklep.curasana.pl

 

 

 

 

Rikk Smith

 

Nauczyciel i projektant fletów szamańskich.

Rikk tworzy i gra na fletach indiańskich od ponad 25 lat. Instrumenty wykonuje z najwyższą starannonścią, a każdy rodzi się z własną historią oraz intencją. Rikk czerpie inspirację z natury świata i własnego wnętrza. Jego pasją jest przywracanie naturalnego połączenia ludzi z Matką Ziemią poprzez moc i piękno dźwięku. Rikk prowadzi warsztaty na całym świecie, uczy ludzi, jak tworzyć flety indiańskie, a także jak na nich grać, aby mogły leczyć siebie i innych.

www.shiningfoxcreations.com
shiningfoxcreation@icloud.com
Tel. +44 7411 943 669 (UK)

 

 

 

Konrad Gaska

 

 

 

Konrad jest z wykształcenia gitarzystą. Gra na gitarze klasycznej i akustycznej, tworzy własne kompozycje, śpiewa, aranżuje i organizuje spotkania z muzyką relaksacyjną. 

Wydał płytę “Sagrada Familia” , która jest dostępna w zakładce “Sklep”.

www:   pluskakao.pl

 

 

 

 

 

 

Joseph “PEPE” Danza

 

Pepe należy do pokolenia muzyków dążących do przełamywania granic geograficznych, duchowych i muzycznych poprzez dogłębne studia i zrozumienie tradycyjnych form. Występował w Ameryce Południowej, USA, Europie, Azji, Japonii, Afryce i Indonezji. Muzyka charakteryzuje się szeroką różnorodnością kulturową. Gra na perkusji, instrumentach dętych, smyczkach.. w sumie ponad trzystu instrumentach z całego świata! Specjalizuje się w tradycyjnej grze na bębnach Afro Latin, japońskim flecie Zen Shakuhachi oraz nauce i praktyce Sound Healing.
Jego muzyczne doświadczenie harmonijnie łączy się z jego duchowymi poszukiwaniami, które obejmują rozległe doświadczenia z systemem Gurdżijewa, sufizmem, taoizmem, jogą i buddyzmem, w tym studia w Indiach z Dalajlamą.
W ciągu swojej dwudziestoletniej kariery w Kanadzie był nominowany do niezliczonych nagród jako wykonawca, kompozytor i producent, w tym zdobywając nagrodę Jessie Award 2009 za teatralną kompozycję muzyczną.

 

 

 

Dawid Skrzypek

 

Artysta multimedialny, muzykoterapeuta, muzyk i kompozytor.
Łączy tradycje i nowoczesność, fizykę i duchowość, integruje 3 aspekty ( ciało, umysł, duch ) holistycznie .
Zajmuje się nowoczesną technologią multimedialną oraz komponuje muzykę,  gra na wielu instrumentach głównie etnicznych. Tworzy hologramy i mapping 3d.
Sięga do naszych słowiańskich korzeni – mantry, agmy, muzyka etniczna, słowiańska.
Inicjator projektu SoundDome ( kopuły dźwięku )
Performance SoundDome wraz z artystami występował na międzynarodowych festiwalach. m.inn: Wibracje, Art of Healing, Serpiente czy Indian Spirit w Niemczech.
Łącze muzykę, multimedia, choreografię, film, malarstwo, fotografię, performance z
rezonansem dźwięku, częstotliwościami – tymi naturalnymi,
badam i doświadczam otaczającą mnie rzeczywistość, łącząc różne techniki:
dwupunkt, prace z energią w ciele, rezonans schumanna, qi gong, malarstwo intuicyjne, muzykoterapię, sztuki wizualne. Zajmuje się uwalnianiem z lęków i traum przez rezonans dźwięku: gongu i mis tybetańskich pracując w półtransie. Tworzy muzykę w nurcie częstotliwości 432 Hz, organizuje koncerty. 

 

 

*** CURA SANA ***

Jarosław & Karolina 

Nasz zespół funkcjonuje od 2012 roku. Fundamentem naszej pracy jest medytacja i uzdrawiająca muzyka.

Podczas podróży do Azji i Ameryki Południowej poznaliśmy moc pieśni prastarych kultur i zebraliśmy mnóstwo egzotycznych instrumentów. Wspierani przez specjalistów tworzymy muzykę z intencją przekazania tego co mamy w sercach dla dobra wszystkich czujących istot.

„Naszą pasją jest uzdrawiająca muzyka. Gramy na wszystkim co wpadnie nam w ręce, szczególnie pasjonują nas instrumenty starożytne, tradycyjne ludowe i etniczne. Założyliśmy tą grupę z nadzieją niesienia pomocy wszystkim potrzebującym”

email: curasana.pl@gmail.com

Dariusz Kaliszuk

 

Darek jest z wykształcenia perkusistą, nauczycielem, prowadzi zajęcia ze studentami, gra w kilku projektach muzycznych. Jego pasją jest tworzenie muzyki, jako członek naszego zespołu “CuraSana” od kilku lat zajmuje się masteringiem, mixem i aranżacją utworów.

Oferuje również usługi muzyczne, naukę i wysokiej jakości nagrania relaksacyjno-edukacyjne.

www: dkmusic.pl

email: kaliszukdariusz@gmail.com 

Robert Komisarek

 

Twórca albumu “Drzwi Dwoje”  (folk, poezja śpiewana).

Robert posiada wykształcenie pedagogiczne w kierunku korekty osobowości. Od wielu lat zajmuje się bioenergonauką i polem energetycznym człowieka. Jest również wykwalifikowanym instruktorem sztuk walki oraz pasjonatem gitary.

Album muzyczny “Drzwi Dwoje” dostępny na stronie sklep.curasana.pl

Puka Red Charango

 

Puka pochodzi z Peru, krainy Imperium Inków. Jest multiinstrumentalistą, mistrzowski poziom charango, oraz flety, gitara, fletnie peruwiańskie i wiele innych. Od dzieciństwa odwiedzał święte obszary kultury Pre-Inków, ludu Wanka, a także starożytne centra ceremonialne. W ten sposób zawsze próbował nawiązać kontakt ze śladami swoich przodków poprzez dziadków, którzy uczyli go andyjskiej filozofii. Puka szerzy peruwiańską kulturę i muzykę wśród nowych odbiorców w Azji i Europie oraz współpracuje z najbardziej znanymi artystami kultury peruwiańskiej. Przez kilka lat pracował w dżungli, gdzie u boku wybinych uzdrowicieli uczył się Icaros (amazońskich pieśni uzdrawiających). Brał udział w nagraniach albumu Curasana “Bird”.

Krzysztof Mucha

 

Bajarz spod Zamku (Raegge/Hiphop).

Artysta śpiewa o różnych technologiach wspierających rozwój na duchowej ścieżce. Porusza takie tematy jak: – Rośliny Mocy – Joga Kundalini – Świadome Jedzenie – Ceremonie Kambo. Dostrzega to, że szczypta humoru jest tym, co chroni nas przed pułapką nowej tożsamości, zbytnim utożsamianiem się z duchowym rozwojem i nazbyt poważnym jego traktowaniem. W końcu nasze życie tutaj jest idealnie zaprojektowaną ciekawą Bają.

Album muzyczny “Noi taka bAya” dostępny na stronie sklep.curasana.pl

 

 

 

Rikk Smith

 

Nauczyciel i projektant fletów szamańskich.

Rikk tworzy i gra na fletach indiańskich od ponad 25 lat. Instrumenty wykonuje z najwyższą starannonścią, a każdy rodzi się z własną historią oraz intencją. Rikk czerpie inspirację z natury świata i własnego wnętrza. Jego pasją jest przywracanie naturalnego połączenia ludzi z Matką Ziemią poprzez moc i piękno dźwięku. Rikk prowadzi warsztaty na całym świecie, uczy ludzi, jak tworzyć flety indiańskie, a także jak na nich grać, aby mogły leczyć siebie i innych.

www.shiningfoxcreations.com
shiningfoxcreation@icloud.com
Tel. +44 7411 943 669 (UK)

 

 

Konrad Gaska

 

Konrad jest z wykształcenia gitarzystą. Gra na gitarze klasycznej i akustycznej, tworzy własne kompozycje, śpiewa, aranżuje i organizuje spotkania z muzyką relaksacyjną.

Wydał płytę “Sagrada Familia” , która jest dostępna w zakładce “Sklep”.

www:   pluskakao.pl

 

 

 

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/curasana/public_html/curasana.pl/wp-includes/functions.php on line 4673 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/curasana/public_html/curasana.pl/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111