fbpx

Dziś otrzymaliśmy najnowsze wiadomości z Rosji, gdzie po powrocie ceremonii nasz Andriej wywołał wielką medialną aferę na rzecz ochrony środowiska!

Andrzeja poznaliśmy w zeszłym roku. Podczas ceremonii doznał ogromnej transformacji, zobaczył swoje dotychczasowe życie z nowej perspektywy. Ukazały się też możliwości, które stoją na drodze niesienia pomocy światu. Po powrocie do domu bardzo uwrażliwił się  na naturę i sposób w jaki jest traktowana. Szczególnie zainteresowały go ogromne ilości zanieczyszczeń w lasach Kaliningradu.  Zaangażował się w zebranie pełnej dokumentacji na temat nielegalnych wysypisk śmieci w dziewiczych lasach Rosji. Stworzył projekt ekologiczny o nazwie „DOM” w którym zaprezentował serię filmów dokumentalnych przedstawiających nielegalne wysypiska śmieci. Używając zaawansowanej technologii video dronów przeleciał nad Kaliningradem, następnie osobiście z ukrytą kamerą udał się do urzędów, gdzie zebrał pełną dokumentację, by następnie nagłośnić sprawę w mediach.. i udało się!!

Sprawa ujrzała światło dzienne. Dokument wyświetlono w telewizji oraz w opublikowano w sieci.  Rozpętała się wielka medialna burza, która odbiła się wzmożonymi kontrolami i zainteresowaniem służb odpowiedzialnych za ekologię.

Andrzej przesłał nam materiał z krótkim komentarzem: „Вот этот фильм я в одиночку снял и смонтировал – шуму было до федерального ТВ”.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy po ceremonii ludzie zaczynają dbać o środowisko i ekologię. Kolejny raz potwierdza się fakt, że święte rośliny wpływają na nas pro-ekologicznie i uczą, aby dbać o naszą piękną planetę.